Potrošnja piva pala za trećinu
SRBIJA – U Srbiji je došlo do velikog smanjenja potrošnje piva, čija upotreba je manja za 33 odsto u odnosu na 2008. godinu, kaže generalni direktor Apatinske pivare Dragan Radivojević.Potrošnja piva 2008. godine iznosila je šest miliona hektolitara godišnje, dok je prošle godine cela pivarska industrija u Srbiji prodala oko četiri miliona hektolitra, Sa sličnim problemom suočavaju se i neke druge kompanije u Srbiji koje se bave proizvodnjom i prodajom sličnih proizvoda. To smanjenje je rezultat pada kupovne moći građana koji nemaju dovoljno novca da zadovolje svoje potrebe“, kazao je Radivojević. On je ukazao da, osim ekonomske krize i pada životnog standarda, na smanjenje potrošnje piva, utiče i to što se mladi, koji najviše konzumiraju pivo, iseljavaju iz zemlje i što imamo problem i sa starosnom strukturom stanovništva. Uz to je i velika nezaposlenost kod mladih, što je dodatan problem ne samo za pivarsku industriju, već i za ostale privredne grane i celu zemlju, istakao je Radivojević. On je kazao i da se kod nas sve više prodaje jeftinije pivo, čija cena je inače opala za šest meseci ove godine oko četiri procenta. Potrošači smatraju da je kvalitet piva znatno lošiji u odnosu na prethodne godine.
