Prezentacija IPA programa na borskom Tehničkom fakultetu
BOR – Na Tehničkom fakultetu u Boru održana je radionica za potencijalne nove podnosice projekata iz IPA programa Rumunija-Srbija. Reč je o jednodnevnoj obuci zainteresovanih aplikanata u prvom javnom pozivu za dostavljanje predloga projekata u programu prekogranične saradnje. Osim predstavnika resornih ministarstava i sekretarijata iz Srbije i iz Rumunije, učesnici radionice su iz privrede, obrazovanja, navladinog sektora, lokalnih institucija i organizacija.
„Pokušali smo da pozovemo sve koje do sada nisu učestviovali u programima prekogranične saradnje da se upoznaju sa načinom posanja ovih projekata i da čuju osnovna pravila. Tehnički faklutet je izabran za mesto prezentacije jer je ova naučna ustanova već relizovala međunarodne projekte iz ovog programa“, naglasila je Kristina Ašković iz Ministarstva za evropske integracije.
Ministarstvo razvoja, javnih radova i uprave Rumunije je nosilac programa.
„Mislim da je ovo veoma značajan program, posebno za nas u Rumuniji. Veoma smo zainteresovani za prijavljivanje i za partnersku saradnju između Rumunije i Srbije kako bi se, između ostalog i rešavali određeni problemi“ istakla je Anka Lolesku iz Regionalne kancelarije za prekograničnu saradnju u Temišvaru.
Rok za predaju predloga projekata po prvom pozivu IPA programa Rumunija-Srbija je 1.februar naredne godine, a njihova realizacija mora biti završena do 2027. Šire informacije o apliciranju i projektima u IPA programu se nalaze na istoimenom sajtu.
