Prigodno obeležen Dan oslobođenja Bora
BOR-Predstavnici boračkih organizacija, Grada Bora, političkih stranaka Udruženja Slovenaca, položili su danas, povodom Dana oslobođenja Bora u Drugom svetskom ratu, vence i cveće na Spomenik palim borcima na Trgu oslobođenja. Evocirajući uspomene na te dane naše slavne istorije 91 godišnji učesnik u Drugom svetskom ratu Stojan Rajlić je naglasio.
„Nikada ne bi trebalo da zaboravite da evocirate uspomene na sve one koji su dali živote za slobodu“, dodao je Stojana Rajlić.
„Koliko imamo prijatelja toliko vredimo, a mislim da Bor ima sve više pravih prijatelja“, dodao je Aleksandar Milikić, gradonačelnik Bora.
Prigodnom obeležavanju Dana oslobođenja Bora u Drugom svetskom ratu prisustvovale su delegacije Ruske ambasade, gradova iz Ukrajine, Rumunije i Severne Makedonije, koji su su bili u poseti Bor.
