Produžava se rok starim studentima
Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja saopštilo je danas da je pokrenulo proceduru u vezi sa izmenama Zakona o visokom obrazovanju kako bi se studentima koji studiraju po starim programima produžio rok za završetak studija. U saopštenju navode da će Ministarstvo predložiti i da se studenti koji su u tekućoj školskoj godini ostvarili 48 bodova rangiraju u okviru kvote za finansiranje iz budžeta u školskoj 2016/2017. godini.
Ministar Mladen Šarčević je istakao da on lično, kao član akademske zajednice, nije za produženja roka, ali da je pokrenuo proceduru jer od toga zavisi budućnost velikog broja mladih ljudi. Ministar je rekao da je produženje roka u cilju povećanja broja akademskih građana i naglasio da će ovo biti poslednja šansa za studente koji studiraju po starim studijskim programima, jer se Ministarstvo sledeće godine neće baviti ovim pitanjem.
