Produžen rok za prijavu na konkurs za povećanja energetske efikasnosti

0
14092022_Gradsko_vece

BOR – Članovi Gradskog veća u Boru usvojili su na današnjoj sednici odluku o produženju roka za prijavljivanje građana na konkurs za sufinansiranje projekta povećanja energetske efikasnosti kuća i zgrada do 23. septembra.

Na ovaj konkurs do sada je stiglo 80 prijava. S obzirom na to da je iz gradskog i republičkog budžeta izdvojeno ukupno 18 miliona dinara za ove mere u Boru, moguće je da ih iskoristi više od 150 Borana i rok je produžen kako bi se ostavila dodatna mogućnost da građani podnesu dokumentaciju.

Oni koji to žele moći će da konkurišu za subvencije do 50 odsto ukupnog iznosa za zamenu stolarije, postavljanje termo izolacije na fasadu, sređivanje krova, ugradnju kotlova za grejanje na gas ili biomasu, ugradnju toplotnih pumpi i zamenu toplovodne mreže.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE