Produžen rok za prijavu na konkurs za povećanja energetske efikasnosti
BOR – Članovi Gradskog veća u Boru usvojili su na današnjoj sednici odluku o produženju roka za prijavljivanje građana na konkurs za sufinansiranje projekta povećanja energetske efikasnosti kuća i zgrada do 23. septembra.
Na ovaj konkurs do sada je stiglo 80 prijava. S obzirom na to da je iz gradskog i republičkog budžeta izdvojeno ukupno 18 miliona dinara za ove mere u Boru, moguće je da ih iskoristi više od 150 Borana i rok je produžen kako bi se ostavila dodatna mogućnost da građani podnesu dokumentaciju.
Oni koji to žele moći će da konkurišu za subvencije do 50 odsto ukupnog iznosa za zamenu stolarije, postavljanje termo izolacije na fasadu, sređivanje krova, ugradnju kotlova za grejanje na gas ili biomasu, ugradnju toplotnih pumpi i zamenu toplovodne mreže.
