Projekat nove bolnice u Boru
Jedan od najznačajnijih projekata za građane ne samo Bora, već i okolnih gradova, u narednom periodu, biće izgradnja nove bolnice u Boru. Dogovori su postignuti, lokacija postoji, a rokovi zavise od dalje procedure sa republikom.
BOR – Odbornici Skupštine grada Bora usvojili su na poslednjoj sednici odluku kojom se od republike traži da u vlasništvo lokalne samouprave prebaci deo zemljišta između Novog gradskog centra i Doma zdravlja.
Na ovoj lokaciji, prema planu, biće smeštene nova bolnica, crkva i obdanište, koji će biti neke od najznačajnijih investicija u narednom periodu. Za izgradnju nove bolnice postoje dogovori sa Vladom Republike Srbije o finansiranju njene izgradnje, u kojoj bi delom učestvovao Grad Bor, a veći deo finansirala republika, kaže Aleksandar Milikić, gradonačelnik Bora.
Prema planu, nova bolnica u Boru bi trebalo da bude opremljena najsavremenijim aparatima i bila bi dijagnostički centar u istočnoj Srbiji, a njena izgradnja omogućiće znatno bolju zdravstvenu zaštitu građana, naglašava Milikić.
