Promocija zbirke Danila Stojića „Najbolje je već prošlo“ u borskoj biblioteci

0
13092025_promocija_knjige_danilo

Sezona književnih programa u borskoj biblioteci, nakon letnje pauze, počela je promocijom knjige pripovedaka Danila Stojića, “Najbolje je već prošlo”. Osim ovog dela, čiji kvalitet potvrđuje i priznanje „Jovan Popović“ za 2024. godinu, Danilo je autor romana “Vreme poluraspada” i “Resto”, a bavi se i realizovanjem različitih kulturnih akcija, izdavaštvom i video produkcijom.

BOR – U Narodnoj biblioteci Bor, na početku nove sezone književnih programa, borkoj publici predstavio se Danilo Stojić zbirkom priča “Najbolje je već prošlo”. Knjiga je nastajala poslednjih osam godina, a možda i duže, i imala je razne oblike i forme, a tek kada je vratio na prvobitnu, najkraću, na neki način taj krug je zatvoren, kaže autor, opisujući put od ideje do finalnog oblika ove zanimljive, blago ironične i duhovite zbirke.

To je zbirka od devet priča o jednom četrdesetogodišnjaku koji se suočava sa savremenim problemima, kao što su muke sa kapitalističkim sistemom, tranzicijom, sećanjem na Jugoslaviju i raspad proživljen devedesetih i  to čini uglavnom na jedan ironičan i duhovit način. Zapravo, najoptimističnija poruka knjige je – najbolje je već prošlo, u smislu, suočimo se sa svojim “najnižim” trenucima i shvatimo da se ne treba okretati za nostalgijom, iako je smatramo nečim najboljim, već treba da živimo u sadašnjem trenutku”, kaže Danilo Stojić.

“Najbolje je već prošlo”, u izdanju “Partizanske knjige”, je Danilova četvrta prozna knjiga. Napisao je i dva eksperimentalna romana, dve knjige eseja, zbirku priča kao koautor, a piše i dalje, sa željom da sličnu atmosferu i sličan narativ predstavi u malo dužoj formi, poput romana, pa čitaoci i to mogu da očekuju, u nekom narednom  periodu.

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE