Prva tri boda za FK „Timok“

0

ZAJEČAR – Fudbaleri „Timoka“ savladali su ekipu Bačke rezultatom 3:0 u meču 4. kola plej-auta Prve lige Srbije. Zaječarci su prekinuli niz od tri utakmice bez pobede i stigli do važna tri boda, neophodnih za opstanak u Prvoj ligi.

Utakmica Timok – Bačka je počela minutom ćutanja u znak sećanja na Filipa Fiću Milojkovića, igrača, trenera i legendu Fudbalskog kluba „Timok“ koji je preminuo u 92. godini i koji je Timok sa tribina bodrio do poslednjeg dana.

Izabranici trenera Stojčevskog su rutinski izašli na kraj sa gostima iz Bačke Palanke i ostali u trci za opstanak. Odlično prvo poluvreme zaokružio je Pavle Radunović u 34. minutu, kada je na asistenciju mladog Đukića doveo domaće u prednost.

Krenuli su gosti u nastavku po izjednačenje, imali jednu stopostotnu šansu, ali je golman „Timoka“ Nikola Petrović bio na visini zadatka. Priliku je Stojčevski dao Trimanoviću i Lazaru Nikoliću i to mu se isplatilo pred sam kraj susreta, jer su upravo rezerve donele „Timoku“ nenadoknadivu prednost od 3:0.

Uprkos rezultatu od 3:0, utakmica je bila veoma teška, što je potvrdio i pomoćni trener gostujuće ekipe.

Narednog vikenda Zaječarce čeka gostovanje u Čajetini, ekipi Zlatibora, koja se takođe grčevito bori za opstanak u Prvoj ligi Srbije. Da bi i naredne sezone Zaječarci ostali u istom rangu takmičenja, neophodna je pobeda.