BOR- Bobana Veličković iz Streljačkog kluba Bor 030 zauzela je deseto mesto u disciplini vazdušni pištolj u finalu Svetskog streljačkog kupa u Bolonji. Zorana Arunović osvojila je sedmo mesto, a reprezentacija Srbije osvojila je dva kristalna globusa. Pobednici završnog turnira prestižnog takmičenja su Andrea Arsović, u disciplini vazdušna puška i Damir Mikec, u disciplini vazdušni pištolj. Po dve zlatne medalje osvojili su samo strelci Srbije i Kine, koja je i najuspešnija u ukupnom plasmanu.

Borski rukometaši osvojili su prvi bod u trećem kolu Prve lige istok, na gostovanju Jagodini- 31:31, čime su prekinuli seriju poraza sa samo golom razlike. Ekipa Hajduk Veljka je na vrhu tabele, zajedno sa Belom Palankom i kuršumlijskom Planinkom, nakon što je savladala prokupački Hisar 35:24. Nakon vikenda pauze, rukometašice Bora nastavljaju takmičenje naredne sedmice, na gostovanju Železničaru u Inđiji.

Pobedom u regionalnom derbiju nad Majdanpekom 2:1, fudbaleri Hajduk Veljka nastavljaju borbu za vrh tabele, na kome su i dalje, sa pet, odnosno šest bodova više, Moravica i Rtanj. Ekipa iz Subotinca pobedila je Đerdap 5:1, dok je tim iz Boljevca bio za gol bolji od Bukovika 1:0. Na mestu niže, petom, sada je Šarbanovac, koji je poražen od Napretka u Aleksincu 1:0. Isti rezultat, ali i jedini poraz kod kuće u devetom kolu zabeležio je OFK Bor u susretu sa Timočaninom, zbog čega je na začelju tabele, sa četiri boda manje od Malošišta i pet od Zaplanjca.

Timok i Dunav podelili su po bod u utakmici devetog kola srpske lige istok 1:1. Fudbaleri Ozrena poraženi su u Nišu od Cara Konstantina 3:2. Tabane je u Jagodini savladalo drugoplasiranu ekipu Moravca iz Mrštana 3:0, tako da se na čelu tabele izdvojio Temnić, koji je pobedio Slogu u Despotovcu 1:0. Ekipa iz Varvarina sada ima četiri boda više.

U okružnom fudbalskom rangu Bora, ekipa Slatine pobedila je vodeću Slogu iz Kobišnice 1:0. Istovremeni poraz ekipe iz Klokočevca od Poloma u Leskovu 2:1 najbolje je iskoristio Ključ iz Podvrške koji je pobedio ekipu Poreča 2:1 i tako se vratio na drugo mesto na tabeli, sada sa bodom manje od vodeće Sloge. Na petom mestu na tabeli su Nemetali, koji su pobedili ekipu Deli Jovana 2:1.

Veljko Simić iz Džudo kluba Bor i Anita Zenuni iz Omladinskog džudo kluba u Boru osvojili su zlatne medalje na međunarodnom turniru u Kraljevu, u konkurenciji oko 200 takmičara iz Srbije, Makedonije i Rumunije. Srebrnu medalju za Džudo klub Bor osvojio je Jovan Šuput, a bronzane su osvojili Staša Mladenović, Uroš Đorđević i Aleksandar Petrovski i Nikola Tasić za Omladinski džudo klub.

Rezultati sportskog vikenda, 10. oktobar 2016. (RTV Bor)