18112024_HAKATON

Učenici srednjih škola u Boru i studenti imali su priliku  da učestvuju na takmičenju u inovativnim idejama koje se pre svega odnose na lokalne probleme. Organizator je bio borski Biznis inkubator centar.

BOR – Za učenike srednjih škola i studente u Narodnoj biblioteci u Boru održano je prvo takmičenje u inovativnom pristupu problemima pod nazivom „Hakaton 2024“.

Ekipe srednjoškolaca i studenata takmičile su se u kreiranju načina na koji bi oni rešili pojedini lokalni problem, sa zadatim temama, a radove i izlaganje ocenjivao je stručni žiri. Učenici i studenti imali su mogućnost da u pet minuta obrazlože ideju, a potom su odgovarali na pitanja žirija. Teme su bile različite od inovativnog pristupa obrazovanju do tehnologije i zdravlja. Za najbolje ekipe u kategoriji studenata i u kategoriji srednjoškolaca grad Bor je obezbedio nagrade.

Cilj je da se učenici podstaknu da razmišljaju o preduzetništvu na inovativan način, od uobličavanja ideje do njene realizacije.

Takmičenje je organizovano u saradnji borskog Biznis inkubator centra i Naučno tehnološkog parka iz Niša uz podršku Grada Bora.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE