Prvi poraz košarkašica, pobede kuglaša, košarkaša, rukometaša i fudbalera

0

BOR – Košarkašice Rudara 1903 poražene su u petom kolu Druge lige Srbije na gostovanju u Beogradu od ekipe Ras 82:57, u poluvremenu 37:23. Ovo je bio prvi poraz borske ekipe ove sezone i uz četiri pobede i jedan poraz sa devet bodova dele drugo, treće i četvrto mesto sa Mileševkom i Radničkim. Topolčanka je prva i za sada jedina neporažena ekipa u ovom rangu takmičenja.

Košarkaši Bora pobedili su u petom kolu Prve regionalne lige na gostovanju u Lebanu ekipu Radan 91:76, u poluvremenu 43:35. Borska ekipa je posle ovog kola na deobi prvog mesta sa devet osvojenih bodova, četiri pobede i jednim porazom koliko ima i Niš. Već u sredu devetog novembra u 18 sati i 30 minuta košarkaši Bora dočekuju prvoligaša Zdravlje iz Leskovca u utakmici petog kola Kupa Radivoja Koraća.

Rukometaši Bora pobedili su u sedmom kolu Prve regionalne lige na gostovanju u Aleksincu istoimenu ekipu 35:34, u poluvremenu 20:18. Borani igraju dobro ove sezone, zabeležili su šest pobeda i jedan poraz u trećem kolu od Jastrepca sa kojim dele drugo treće i četvrto mesto sa po 12 osvojenih bodova. Sloga iz Petrovca na Mlavi je prva sa 13 bodova, a bod manje ima i ekipa Zaječar 1949.

U 13. kolu Zone istok, fudbaleri Bora pobedili su na gostovanju u Sokobanji Ozren 6:0. Slatina je na gostovanju u Boljevcu poražena od Rtnja 2:1, dok će Zlot utakmicu sa Knjazom igrati devetog novembra. U derbiju vrha tabele, Đerdap je na gostovanju u Pirotu pobedio Tanaska Rajića 2:1 i sa 34 bodova sada je prvi na tabeli. Bor i Tanasko Rajić dele drugo i treće mesto sa po 21-nim bodom, Zlot je na osmom mestu sa 18 bodova i utakmicom manje, a Slatina sa Brodoremontom deli 10. i 11. mesto sa 16 bodova.

U Borskoj okružnoj ligi u 12. kolu Nemetali su na svom terenu pobedili Urovicu 5:0, Šarbanovac je poražen na gostovanju u Kobišnici od Sloge 6:0, Brestovac je u Maloj Vrbici izgubio od istoimene ekipe 4:1, a Krivelj je poražen u Rudnoj Glavi 7:0. Najbolje plasirana ekipa iz Bora je Šarbanovac na trećem mestu sa 26 bodova, Brestovac i Krivelj dele 8. i 9. mesto sa po 14 bodova, a Nemetali i Urovica dele 10. i 11. mesto sa bodom manje.

Kuglaši borskog Bakra zabeležili su i devetu pobedu u Prvoj srpskoj ligi. Oni su u Beogradu pobedili Soko Štark 7:1. Igrač utakmice bio je Josip Tadić sa 586 oborenih čunjeva. Posle ovog kola Bakar je ubedljivo prvi na tabeli. Takmičar ovog kluba Mateja Tadić osvojio je četvrto mesto na superfinalu omladinskog prvenstva Srbije u Banji Junaković sa 538 oborenih čunjeva.