Prvu dozu vakcine primio svaki drugi Boranin
BOR – Od početka epidemije korona virusa u Boru ukupno su date 39.053 vakcine. Prvom dozom vakcinisano je više od 17.300 građana, drugom za oko hiljadu manje, a trećom dozom, za kojom vlada i najveće interesovanje više od 5.400 ljudi. U procentima, prvu dozu primilo je blizu 48 odsto stanovništva u gradu i selima, a drugu oko 45 procenata.
Dom zdravlja u Boru, za sada raspolaže sa oko 1.000 doza „Sinofarm“ vakcine, kao i sa 500 ampula „Fazjerovog“ i „Sputnjikovog“ cepiva. Očekuje se isporuka određene količine vakcina „Asta Zeneka“ i „Moderna“.
Imunizacija protiv kovida u Boru moguća je, kao i do sada, na punktu u Domu zdravlja, i u selima, prilikom redovnih poseta lekara, dva puta sedmično.
