PU „Bambi“ uskoro vraća novac
BOR – Roditelji koji su od 1. oktobra 2012. do 24. februara 2015. godine boravak dece u borskim vrtićima plaćali više od 20 odsto ekonomske cene, ukoro bi mogli da povrate novac. Na prethodnoj sednici Skupštine opštine Bor, usvojena je izmena Odluke o utvrđivanju visine cena usluga u Predškolskoj ustanovi „Bambi“, kojom se predviđa da roditeljima novac bude vraćen odjednom, a ne u ratama kako je glasio prvobitan plan. Ova odluka stupa na snagu, pa roditelji koji su u navedenom periodu za vrtić izdvajali više novca, zahtev za povraćaj podnose Predškolskoj ustanovi „Bambi“. Obračun više uplaćenog iznosa utvrđuje se za svako dete u skladu sa brojem dana koje je provelo u obdaništu.
Boravak dece po ceni 20 odsto većoj od ekonomske plaćalo je oko 230 roditelja koji su mesečno, u zavisnosti od primanja, za ovu uslugu izdvajali od 6.750 do 10.100 dinara. Roditeljima će iz budžeta opštine Bor ukupno biti vraćeno oko osam miliona dinara. Finansijska sredstva za namirenje ovog duga obezbeđena su rebalansom budžeta Opštine Bor za 2016. godinu.
Odluka o vraćanju novca roditeljima doneta je po preporuci Zaštitnika građana Republike Srbije, a po odluci Kasacionog suda. Način isplate utvrdila je Opštinska uprava, u saradnji sa resornim ministarstvom i Predškolskom ustanovom „Bambi“.
