Rekonstrukcija srednjoškolskog centra u Majdanpeku

0
e7d28dbd2cf37020eecd5483b6f40cec

MAJDANPEK – Učenici majdanpečke Gimnazije i Tehničke skole će od 1. septembra, ako sve bude prema planu, nastavu ponovo pohađati u objektu srednjoškolskog centra, u gornjem delu Majdanpeka. Oni su već nekoliko godina podstanari u dve gradske osnovne škole, zbog pucanja toplovodne instalacije i dotrajalosti zgrade u kojoj nije bilo uslova za normalno odvijanje nastave. U međuvremenu je urađen projekat kompletne rekonstrukcije srednjoškolskog centra, koji će biti realizovan sredstvima iz budžeta Republike Srbije, ukupne vrednosti 118 miliona dinara.

Najvećom kapitalnom investicijom u Opštini Majdanpek ove godine, biće stvoreni uslovi da se srednjoškolci, od leta, vrate u matičnu zgradu. Radovi su u punom jeku, a osim toplovodne instalacije, biće zamenjena i dotrajala stolarija, novim, PVC prozorima i vratima. Umesto ravnog krova biće postavljena kosa krovna konstrukcija, a unutar zgrade novi izgled dobiće učionice, hodnici i toaleti. Osim krečenja i zamene elektroinstalacije u planu je i postavljanje novog osvetljenja, sigurnosnih kamera i priključaka za internet.

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE