Remont borske Toplane po planu
BOR – Remont postrojenja i distributivne mreže u borskoj Toplani odvija se po planu i biće završen do početka grejne sezone. Preostali su radovi za koje su, uglavnom, zadužena treća lica. U samom pogonu sanacija rešetki na kotlu je skoro završena , izmenjivač koji je remontovan u Kragujevcu trebalo bi da bude dopremljen početkom naredne nedelje, a preostala su još dva za koja su zaduženi radnici FOD-a.
„Rade se još dva nova izmenjivača, a završili smo i kompletnu sanaciju električnih motora i ormara. Kvalitetnim remontom i dobrom pripremom postižemo veću sigurnost u narednoj sezoni“ – rekao je direktor Toplane Zoran Marković.
Da bi novu grejnu sezonu dočekali što spremnije preduzete su aktivnosti za pravovremenu nabavku uglja.
„Formirali smo komisiju za nabavku uglja, ali moramo da sačekamo nekoliko dana zbog kredita koji smo uzeli za prošlogodišnju nabavku“ – dodao je Marković.
U sklopu ovog sveobuhvatnog remonta u Toplani , u toku je i montaža nove opreme u podstanicama .Preostalo je da se završi u još 15 , od ukupno 68 podstanica. Radnici ubrzano menjaju ventile po šahtama, a svakodnevno saniraju, kvarove i zamenjuju pojedine delove distributivne mreže.
