Rukometašice Bora nadigrale Rumu u derbiju kola
Rukometašice Bora savladale su Rumu 33:25 (15:14) u derbiju 14. kola Arkus super lige Srbije i zadržale priključak u borbi za vrh tabele. Utakmica je imala i humanitarni karakter, jer je prikupljan novac za lečenje dve Boranke.
BOR – Rukometašice Bora pobedile su u 14. kolu Arkus super lige Srbije na domećem terenu ekipu Rume 33:25 i derbi utakmici vrha tabele.
Prednost od osam golova nije realna slika meča, jer su obe ekipe imale uspone i padove u igri. Na početku meča Ruma je povela 4:1 i znalo se da meč za borsku ekipu neće biti ni malo lak. Do sredine prvog poluvremena Bor je preuzeo inicijativu i osam minuta pre kraja imao šest golova prednosti 13:7. Završnica prvog dela igre i početak drugog pripala je Rumi i petnaestak minuta pre kraja imala prednost od dva gola 19:17. Bor je tada zaigrao mnogo bolje u napadu i odbrani, stigao ovu prednost i prešao u vođstvo koje je do kraja meča samo povećavao. U borskoj ekipi najefikasnija je bila Tina Paunić sa 12 golova, koja je proglašena i za igrača utakmice, dok je kod gostiju najviše golova postigla 8 postigla Tamara Kocić. Posle ovog kola Bor i Mladost dele treće i četvrto mesto sa po 19 bodova, dok Ruma sa utakmicom manje ima 15 bodova.
Meč u Boru imao je i humanitarni karakter jer je prikupljan novac hitno potreban za lečenje Boranki Jovane Stanišić i Dijane Radulović.
