Rukometašice Bora pobedile Bekament 30:29

BOR – Rukometašice Bora pobedile su u desetom kolu Superlige Srbije, na domaćem terenu, Bekament BB iz Aranđelovca 30:29. Iako je gostujuća ekipa važila za favorita u ovom duelu, Boranke su odlično igrale, posebno u prvom poluvremenu koje su završile sa sedam golova prednosti 20:13. Bekament je već do sredine drugog dela igre uspeo da stigne ovu prednost i da uđe u neizvesnu završnicu, ali je Bor uspeo da se odbrani i u poslednjem minutu stigne do pobedonosnog gola.

U domaćoj ekipi najefikasnija je bila kapiten Tamara Simonović koja je postigla devet golova i proglašena za igrača utakmice, dok je kod Bekamenta najviše pogodaka, 8, postigla Aleksandra Stamenić.

Posle desetog kola Bor je na deobi šestog i sedmog mesta sa Medicinarom iz Šapca sa deset osvojenih bodova, četiri pobede, isto toliko poraza i dve nerešene utakmice. Protiv ove ekipe borske rukometašice igraće u sredu 17. februara na domaćem terenu četvrtfinale kupa Srbije, a narednog vikenda u 11. kolu Superlige gostuju Vojvodini u Novom Sadu.