Rukometašice Bora poražene u revanš meču sa Zvezdom
BEOGRAD – Rukometašice Bora poražene su u drugoj utakmici polufinala plej ofa Super lige Srbije, na gostovanju u Beogradu od Crvene zvezde 38:29. Zvezda je i u prvoj utakmici u Boru odnela pobedu 27:26, čime se plasirala u finale i igraće za titulu prvaka sa uspešnijom ekipom iz dvomeča Železničara i Jagodine, dok će Bor sa poraženom ekipom igrati za treće mesto. Boranke su osvajanjem četvrtog mesta već stigle do najboljeg rezultata u istoriji kluba, a imaće mogućnost i da poprave plasman.
Utakmica u Beogradu rešena je još u prvom poluvremenu kada je Crvena zvezda stekla prednost od 10 golova 22:12. U drugom poluvremenu vodila se ravnopravna borba, ali Bor nije imao šanse da stigne ovu prednost i napravi iznenađenje jer je Zvezda bila veliki favorit u ovom meču. Najviše golova u borskoj ekipi postigla je Aleksandra Bakša, dok je u Crvenoj zvezdi Aleksandra Stamenić bila nezaustavljiva sa 11 golova i stopostotnim učinkom.
