Rukometašice Zaječara poražene od „Naise“

ZAJEČAR – Rukometašice Zaječara 1949 izgubile su na svom terenu 30:26 od niške Naise u utakmici 5.kola Superlige Srbije. Zaječarke su trenutno pretposlednje, odnosno na 9. mestu na tabeli najelitnijeg ranga za žene sa dva boda, dok su Nišlijke treće sa osam bodova iz pet utakmica.

Iako su rukometašice Zaječara 1949 bile brze i efikasne u prvih 45 minuta igre, pad koncentracije ili odsustvo sreće uslovili su da u poslednjih 15 minuta gošće potpuno preokrenu rezultat. U poslednjem kvartalu susreta gošće su dale tri gola iz četiri kaznena udarca i tri puta imale igračicu više, a u 50. minutu čak i dve. Konačno, Zaječarkama su sudije svirale pet isključenja i 3 žuta kartona, od kojih je u 54. minutu dodeljen žuti karton i treneru Petroviću.

Na tabeli vodi Jagodina sa 10 bodova i boljom gol razlikom od Bekamenta, treća Naisa ima 8, četvrti Železničar 7, peti Medicinar 5, pa redom Vrbas, Mladost Novi Pazar, Vojvodina, Zaječar 1949 i poslednji Voždovac 1955 po 2 boda.