„Sat za našu planetu“ i ove godine u Boru
Grad Bor se i ove godine pridružio međunarodnoj akciji „Sat za našu planetu“. U saradnji organizacija koje okupljaju mlade i ekoloških udruženja, u Domu omladine organizovane su prezentacije i simbolično gašenje svetla na sat vremena.
BOR – U Domu omladine u Boru sinoć je simboličnim gašenjem svetla u na 60 minuta i pratećim programom, obeležena je globalna akcija „Sat za našu planetu“.
Prethodno su organizovane prezentacije akcija „Skini se sa plastike i navuci se na prirodu“ i akcije čišćenja divljih deponija u naselju Metalurg, koja je organizovana pre dve nedelje, a nakon gašenja svetla pod svećama je izveden muzički program.
Akciju „Sat za našu planetu“ pokrenula je pre 13 godina Svetska organizacija za prirodu sa ciljem da se ukaže na značaj obezbeđivanja čiste energije iz obnovljivih izvora i na taj način zaštiti planeta od zagađenja i da se istakne značaj očuvanja ekologije.
Ove godine glavni moto je da se ukaže na štetnost plastike. Prema podacima svetskih organizacija zbog prekomernog korišćenja plastike i neadekvatnog odlaganja, svake godine u morima i okeanima završi osam miliona tona otpada, što predstavlja sve ozbiljniji problem.
