Šesnaesta manifestacija „Zlatna svadba“ u Boru
BOR – U Boru je i ove godine priređena tradicionalna, šesnaesta „Zlatna svadba“, manifestacija za koju se ove godine prijavilo 29 bračnih parova koji su se venčali 1966. godine u Opštini Bor. Za slavljenike je priređen celodnevni program, koji je obuhvatio prijem u Klubu za stara lica, posetu Narodnoj biblioteci i Muzeju rudarstva i metalurgije. Za bračne parove je organizovan i prijem u Opštini Bor, kao i prigodan kulturno-umetnički program u Muzičkoj školi „Miodrag Vasiljević“. Svečani ručak je za bračne parove priređen u restoranu „Medalja“.
Tradicionalna manifestacija borske opštine „Zlatna svadba“ promoviše zdrav brak, zdravu porodicu i zdravo društvo, a organizatori su borsko Gerontološko društvo i Centar za socijalni rad, a pokrovitelj je Opština Bor.
