Simpozijum o reciklažnim tehnologijama na Borskom jezeru
BOR – Od 13. do 15. septembra u hotelu „Jezero“ na Borskom jezeru održava se 12. međunarodni Simpozijum o reciklažnim tehnologijama i održivom razvoju. Cilj je razmena iskustva iz prakse i naučnih istraživanja, a na ovogodišnjem simpozijumu osim domaćih, prisutni su i autori iz još osam zemalja: Slovačke, Nemačke, Ukrajine, Japana, Rusije, Turske, Rumunije i Bosne i Hercegovine.
U okviru simpozijuma biće održana plenarna predavanja i okrugli sto na temu „Upravljanje rudničkim otpadom“. Istovremeno je organizovan i studentski simpozijum „Reciklažne tehnologije i održivi razvoj“.
Skup stručnjaka organizuju Tehnički fakultet i Katedra za mineralne i reciklažne tehnologije.
