Šira saradnja borskog Instituta sa Ministarstvom nauke

0
26072025_POSETA_MINISTRA_NAUKE

Ministar nauke, tehnološkog razvoja i inovacija akademik Bela Balint posetio je borski Institut za rudarstvo i metalurgiju. Očekuje se da bude potpisan memorandum o saradnji sa ministarstvima nauke, rudarstva i zdravlja, kako bi se sagledala tačna situacija u oblasti rudarstva i metalurgije i zagađenja u Boru.

BOR – Ministar nauke, tehnološkog razvoja i inovacija, akademik Bela Balint posetio je borski Institut za rudarstvo i metalurgiju, obišao laboratorije i razgovarao sa rukovodstvom jednog od retkih državnih instituta u Srbiji koji je prvenstveno bavi istraživanjem metoda eksploatacije i prerade metala.

Ministarstvo nauke želi bolju saradnju sa borskim Institutom i tim povodom očekuje se da bude potpisan  memorandum sa Ministarstvom rudarstva i Ministarstvom zdravlja, kako bi se sagledala tačna situacija u oblasti rudarstva i metalurgije, ali i zagađenja u Boru, naglasio je Balint i dodao smatra da će se time sprečiti zloupotreba i glasine o preteranom zagađenju ovog dela Srbije.

Na sastanku se razgovaralo i o novim tehnologijama koje borski Institut proizvodi u zemlji i inostranstvu,  saradnji sa privrednim subjektima na međunarodnom i nacionalnom nivou, inovacijama i razvoju tehnologija od ideje do proizvoda koji donosi profit.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE