Skijalište Crni Vrh spremno za zimsku sezonu

0
2acc95c7f6cdfc7af285b1c747c52cfd

BOR – Zimska sezona na Crnom vrhu je na pomolu. Prvi sneg ove godine svakako nije dovoljan da se formira snežni pokrivač, ali je najznačajnije da su staze, ski lift i žičara pripremljeni da, ukoliko bude većih padavina, nesmetano rade. I ove sezone na raspolaganju će skijašima biti dve staze čija je ukupna dužina više od dva kilometra.

„Ski staze su pokošene, uređene, okolno drveće i ono sa staze je uklonjeno, tako da su potpuno bezbedne. Ski lift i žičara su potpuno spremni, a do kraja nedelje u saradnji sa FOD-om i Institutom za rudarstvo i metalurgiju postavićemo merač brzine vetra, kao bi žičara mogla nesmetano da radi. Dakle spreni smo za sneg i sezonu skijanja.“ – kaže  Studenka Kovačević, v.d. direktora JP „Borski turistički centar“

Iz godine u godinu staze na Crnom Vrhu privlače sve više ljubitelja skijanja.

„Prošla godina je bila najbolja po broju posetilaca iako smo imali relativno malo snega i dana kada je skijanje bilo moguće. Nadamo se da će ove godine biti još bolje i da će nas vreme poslužiti, da sneg potraje, jer nam je neophodno najmanje 50 cm dobrog snega, ni suvog ni previše vlažnog da bi se zadržao, kako bi ga utabali i formirali stazu.“ – naglašava Studenka Kovačević.

Kada spoljna temperatura nekoliko dana bude ispod nule na platou ispred Doma kulture biće postavljeno i klizalište koje je potpuno spremno za zimsku sezonu, kažu u Borskom turističkom centru.

[iframe width=“480″ height=“270″ src=“https://www.youtube.com/embed/5y6uXp1UtUQ“ frameborder=“0″ allowfullscreen ]

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE