Smanjenje broja zaposlenih u Domu zdravlja

0
1faac66da558b39ce1b69794e4285496

BOR – Prema odluci Ministarstva zdravlja Republike Srbije borski Dom zdravlja bi trebao da smanji broj zaposlenih na 239. Primarna zdravstvena zaštita u Boru trenutno ima 250 zaposlenih koje finansira Republički zavod za zdravstveno osiguranje i 13 zaposlenih koje  finansira  Dom zdravlja. Među viškom zaposlenih se nalaze nemedicinski radnici, administrativni radnici i tehnička struka. Broj viška zaposlenih je trebalo da se zna do početka  februara, ali je na sastanku Socijalno ekonomskog saveta koji je održan u subotu 6. februara rečeno da se sa racionalizacijom u javnom  sektoru kasni i da je potrebno uskladiti izveštaje sistematizacije pre nego što se donese konačna odluka o višku zaposlenih.

[iframe frameborder=“0″ width=“480″ height=“270″ src=“//www.dailymotion.com/embed/video/x3qx229″ allowfullscreen ]
Smanjenje broja zaposlenih u Domu zdravlja, 07… by rtvbor

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE