Smanjenje broja zaposlenih u Domu zdravlja
BOR – Prema odluci Ministarstva zdravlja Republike Srbije borski Dom zdravlja bi trebao da smanji broj zaposlenih na 239. Primarna zdravstvena zaštita u Boru trenutno ima 250 zaposlenih koje finansira Republički zavod za zdravstveno osiguranje i 13 zaposlenih koje finansira Dom zdravlja. Među viškom zaposlenih se nalaze nemedicinski radnici, administrativni radnici i tehnička struka. Broj viška zaposlenih je trebalo da se zna do početka februara, ali je na sastanku Socijalno ekonomskog saveta koji je održan u subotu 6. februara rečeno da se sa racionalizacijom u javnom sektoru kasni i da je potrebno uskladiti izveštaje sistematizacije pre nego što se donese konačna odluka o višku zaposlenih.
Smanjenje broja zaposlenih u Domu zdravlja, 07… by rtvbor
