Smotra stvaralštva penzionera Borskog i Zaječarskog okruga u Majdanpeku
MAJDANPEK – Udruženje penzionera opštine Majdanpek bilo je juče domaćin Smotre kulturno – zabavnog stvaralaštva penzionera Borskog i Zaječarskog okruga.
„Drago nam je da smo posle punih 16 godina ponovo domaćini ovakve jedne smotre, koja okuplja penzionere iz cele Timočke krajine i podstiče njihov aktivizam. Na žalost, iz opravdanih razloga, ovoga puta, izostali su učesnici iz Knjaževca i Zaječara, ali će biti prilike i za druženje sa njima nekom drugom prilikom“, rekao je Miodrag Dragošan, predsednik Udruženja penzionera opštine Majdanpek.
U Centru za kulturu Majdanpek, tokom dvosatnog programa, smenjivali su se folklorni ansambli, pevačke grupe, recitatori, zdravičari, koji se redovno okupljaju na ovakvim i sličnim smotrama, koje za cilj imaju očuvanje narodnog stvaralaštva, ali i druženje, koje im, kako kažu, u trećem dobu mnogo znači.
