Socijalno ekonomski savet uskoro u Zaječaru
BEOGRAD, ZAJEČAR – U Beogradu je (u sredu) održan sastanak Socijalno-ekonomskog saveta, ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja i predstavnika gradova i opština, kome je prisustvovao i gradonačelnik Zaječara Boško Ničić.
Resorni ministar Zoran Đorđević istakao je da je formiranje i aktivan rad lokalnih socijalno-ekonomskih saveta, kojih trenutno ima 18 u Srbiji, od velikog značaja za unapređenje socijalnog dijaloga u Srbiji. Korist od njihovog rada imalo bi čitavo društvo, jer bi se time odluke o koeficijentima za plate zaposlenih u opštinama mogle donositi na lokalnom nivou.
Boško Ničić istakao je da će grad Zaječar ozbiljno pristupiti toj problematici i da je važno da se unapredi kolektivno pregovaranje, čime bi se detaljnije razmotrila politika zarada i cena, kao uslova za socijalni dijalog.
