Odbojkašice Bora osvojile su titulu jesenjeg prvaka Druge lige istok pobedom u gostima nad drugim timom Leskovca- 3:0 u setovima, 25:9, 25:11 i 25:13. Sa deset pobeda i jedinim porazom u Paraćinu, prvu polovinu sezone borski tim zaključio je sa 31 bodom, dva više od drugoplasiranog Zaječara koji je, u derbiju kola, savladao Kuršumliju, takođe bez izgubljenog seta. Kuršumlija za vodećim timovima sada zaostaje osam, odnosno deset bodova, a po sedam trijumfa i četiri poraza ostvarili su Majdanpek, koji je poražen u Aleksincu 3:1 u setovima, Pirot i Paraćin.

Borski kikbokseri Marina Mladenović i Nemanja Novaković osvojili su zlatnu i srebrnu medalju na međunarodnoj kikboks reviji „Balkan fighters“ u Nišu, u konkurenciji takmičara iz četrdesetak klubova Srbije, Crne Gore, Makedonije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Marina Mladenović bila je najuspešnija u apsolutnoj kategoriji, nakon sudijskog preglasavanja, dok je Nemanja Novaković, u kategoriji do 67 kilograma zabeležio dve pobede, polufinalnu nokautom, a u finalu je izgubio od takmičara iz Jagodine.

Marija Belčić iz Streljačkog kluba Metalac osvojila je drugo mesto u finalu Lige centralne Srbije za pionire i kadete u Jagodini, u obe konkurencije, u programima serijske i standardne vazdušne puške. Među osam najuspešnijih u centralnoj Srbiji nastupao je i pionir borskog kluba Mladen Mišković, koji je zauzeo peto mesto.

U organizaciji Džudo kluba „Akademija Todorović“ u Zaječaru je održan prvi novogodišnji međunarodni turnir, na kojem je učestvovalo oko 150 takmičara iz Srbije i Bugarske. Veliki broj takmičara na turniru imala su i dva borska kluba: Džudo klub Bor osvojio je četiri zlatne i šest bronzanih, a svih pet takmičara Omladinskog džudo kluba osvojilo je bronzane medalje. Pobednici u kategorijama turnira bili su, iz Bora, Veljko Simić, Boris Dulović, Aleksandar Petrovski i Jovan Boškov.