Sportske igre mladih polaze iz Bora
Bor će ove godine drugi put učestvovati na Sportskim igrama Srbije za dečake i devojčice starosti od 7 do 18 godina. Ova manifestacija traje više od deset godina, a Bor će prvi put biti domaćin otvaranja i grad iz koga će simbolično krenuti baklja igara.
BOR – Sportske igre mladih Srbije ove godine počeće u Boru. U Sportskom centru „Bobana Momčilović Veličković“ 6. februara uz ekološku radionicu biće održana sportska takmičenja za učenike petog razreda borskih osnovnih škola u savladavanju Zelenog poligona prilagođenog osnovnoj temi, reciklaži otpada. Nakon toga biće odigrane finalne utakmice dečaka i devojčica u malom fudbalu. Simbolično baklja sportskih igara krenuće iz Bora, a dalja sportska takmičenja biće organizovana u većini gradova u Srbiji tokom aprila i maja. U Boru se gradsko takmičenje školaraca organizuje u maju i desetak sportskih disciplina, a regionalno takmičenje planirano je za jun.
Sportske igre mladih, koje u Srbiji traju već 11 godina, organizuju se pod sloganom „Budi deo igre – sačuvajmo našu planetu“, kako bi se promovisao značaj ekologije i bavljenja sportom. Organizator programa u Boru je Savez sportova grada Bora.
