Sportski rezultati subote

Rukometašice Naise savladale su ekipu Bora 28:24, u 13. kolu Super A lige. Umesto u hali Čair, zbog teniskog duela Srbije i Rusije utakmica je odigrana u velikoj sportskoj sali Osnovne škole Dušan Radović u Nišu, gde su se Boranke dobro snašle u prvom poluvremenu u kojem su u dva navrata imale i po četiri gola prednosti. Ipak, Naisa je pred kraj prvog dela igre dodala gas, pa se na pauzu otišlo sa minimalnom prednošću Boranki- 13:12. Prednost su gošće održavale do 17:16, ali su tada stupile na scenu najefikasnije u domaćem timu, kapiten Marija Filipović, sa devet golova i Katarina Radović, sa šest, koje su doprinele da Naisa preuzme kontrolu igre i rezultata. Najefikasnija u borskom timu bila je Sara Stankovski, sa sedam golova, a po četiri postigle su Emilija Veljković i Bojana Milić. Sa 16 bodova, niška ekipa je na trećem mestu na tabeli i praktično je obezbedila učešće u plej-ofu. Ekipa Bora je na sedmom mestu na tabeli, sa devet bodova. Još uvek ima šanse i da iznenadi plasmanom u plej-of, umesto u plej-aut, pre svega posle poraza Kikinde u Inđiji, pa sada od nje Boranke imaju tri boda manje, a bod manje od ekipe iz Kragujevca. Beogradski Junior ima bod manje, a Železničar i Sloga po dva boda manje od borskog tima.

Marija Belčić iz Streljačkog kluba Metalac osvojila je, u Kragujevcu, treće mesto u drugom kolu Kupa streljačkog saveza Srbije u disciplini standardna vazdušna puška u konkurenciji pionirki, sa 184 kruga. Samo krug više bio bi dovoljan za prvo mesto, koje je ovog puta osvojila Milica Ristić iz domaćeg tima „Čika Mata“. Pionirka borskog kluba bila je prvoplasirana u svojoj kategoriji i na takmičenju 21. Zastava kupa, godinama najmasovnijeg streljačkog takmičenja u Srbiji. Mladen Mišković iz Metalca osvojio je u kupu Srbije bod, a Nina Stanisavljević iz Streljačkog kluba Bor 030 prvih pet bodova u disciplini standardni vazdušni pištolj.

Na početku takmičenja Džudo saveza centralne Srbije u 2017. godini, kadeti Džudo kluba Bor ostali su bez medalja na pojedinačnom prvenstvu u Aleksincu, ali su šest medalja osvojili poletarci, na prvom od četiri ovosezonska šampionata. Zlatnu medalju osvojio je Nikola Aritonović, srebrnu Vukašin Mirdžić, a bronzane Teodora Aritonović, Sara Krajnjanović, Teodor Luka Nikolić i Luka Milaković.

Sportski rezultati subote, 5. februar 2017. (RTV Bor)