Srednjoškolci se vraćaju u školske klupe
SRBIJA – Prema školskom kalendaru Ministarstva prosvete, srednjoškolci u Srbiji sutra se vraćaju u školske klupe. Na pauzu će ponovo ići u vreme prvomajskih praznika 1, 2. i 3. maja, a 4.maj je prvi nastavni dan i za osnovce i za srednjoškolce.
Epidemija virusa korona produžila je školsku godinu za tri dana zbog pomeranja jesenjeg i sretenjskog raspusta, pa će đacima nastava trajati do 24. juna, odnosno letnji raspust počinje od 27. juna. Za male maturante drugo polugodište se završava 10. juna, za maturante gimnazija 27. maja, a đaci trogodišnjih i četvorogodišnjih srednjih stručnih škola završavaju sa nastavom 3. juna.
