Sve bolji rezultati mladih borskih kuglaša
Dobar rad sa mladim selekcijama u kuglaškom klubu Bakar u Boru, ove godine pokazuje rezultate. U pionirskoj, kadetskoj i juniorskoj konkurenciji i u muškoj i u ženskoj kategoriji na regionalnom i državnom nivou, borski takmičari su u vrhu.
BOR – Mladi kuglaši borskog Bakra ostvarili su ove godine odlične rezultate na većini takmičenja na kojima su učestvovali.
Mateja Tadić nedavno je postao državni prvak u kadetskoj konkurenciji, a u juniorskoj je stigao do drugog mesta. U seniorskoj konkurenciji se početkom decembra plasirao na drugo mesto na prvenstvu jugoistočne Srbije, a sve bolji rezultati ponovo su ga uvrstili u juniorsku reprezentaciju Srbije sa kojom će učestvovati na evropskom prvenstvu februara 2025. godine. Njega očekuje i svetsko prvenstvo sa kadetskom reprezentacijom, koje će biti održano tokom maja.
Da borsko kuglanje ima budućnost na prvenstvu jugoistočne Srbije pokazale su i borske pionirke. Ljubica Dimitrijević je u seniorskoj konkurenciji osvojila prvo mesto sa ličnim rekordom, a druga borska takmičarka, takođe pionirka Lena Veličkovski zauzela je peto mesto.