Sve više dobrovoljnih davalaca krvi među srednjoškolcima

0
548d41fc70d47d3bf3dafd1fd364ee6b

BOR – Učenici Gimnazije „Bora Stanković“ u Boru još jednom su pokazali humanost pošto su se odazvali tradicionalnoj jesenjoj akciji dobrovoljnog davalaštva krvi. Institut za transfuziju krvi Srbije ovakve akcije organizuje tokom cele godine, a sada ekipe obilaze borske srednje škole, kao i škole u okolnim gradovima. Prema rečima Gorana Subotića iz Instituta za transfuziju krvi Srbije, edukacije koje Crveni krst u Boru redovno organizuje, dale su dobre rezultate, pa su đaci svesni značaja dobrovoljnog davalaštva i sve je više učenika koji postaju redovni davaoci. I sami učenici ističu da im je humanost na prvom mestu kada odluče da daju krv.

Prvog dana krv su dali učenici Gimnazije „Bora Stanković“ i Mašinsko-elektrotehničke škole, dok će ekipa Instituta u sredu biti na raspolaganju učenicima Tehničke i Ekonomsko-trgovinske škole.

 

Sve više dobrovoljnih davalaca krvi među srednjoškolcima, 18. oktobar 2016. (RTV Bor)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE