Sve više dobrovoljnih davalaca krvi među srednjoškolcima
BOR – Učenici Gimnazije „Bora Stanković“ u Boru još jednom su pokazali humanost pošto su se odazvali tradicionalnoj jesenjoj akciji dobrovoljnog davalaštva krvi. Institut za transfuziju krvi Srbije ovakve akcije organizuje tokom cele godine, a sada ekipe obilaze borske srednje škole, kao i škole u okolnim gradovima. Prema rečima Gorana Subotića iz Instituta za transfuziju krvi Srbije, edukacije koje Crveni krst u Boru redovno organizuje, dale su dobre rezultate, pa su đaci svesni značaja dobrovoljnog davalaštva i sve je više učenika koji postaju redovni davaoci. I sami učenici ističu da im je humanost na prvom mestu kada odluče da daju krv.
Prvog dana krv su dali učenici Gimnazije „Bora Stanković“ i Mašinsko-elektrotehničke škole, dok će ekipa Instituta u sredu biti na raspolaganju učenicima Tehničke i Ekonomsko-trgovinske škole.
