TO Zaječar na Gastro karavanu u Novom Bečeju
NOVI BEČEJ, ZAJEČAR – Proteklog vikenda, sa leve obale Tise širio se miris kuvanog pasulja, a žamor ljudi i dobra atmosfera pratili su još jedno „Opasuljivanje“ u Novom Bečeju. U sklopu ove tradicionalne manifestacije održan je još jedan Gastro karavan koji od ove godine putuje Srbijom i promoviše tradicionalnu lokalnu kuhinju, specijalitete i proizvode sa geografskim poreklom.
Učešće na Gastro karavanu uzela je i Turistička organizacija grada Zaječara, a bogat štand privukao je ogroman broj posetilaca koji su uživali u tradicionalnoj hrani i piću sa teritorije Zaječara.
Direktor TO Zaječar bila je i član žirija koji je ocenjivao kvalitet pasulja brojnih takmičarskih ekipa, a u okviru pratećeg programa, prisutni su mogli da odmere snagu i umeće u različitim disciplinama, dok je za muzički deo programa i dobru atmosferu bio zadužen bend „Banda drvena“.
