9209816376aafdb98c52c0bc93b0b259

BOR – Treći po redu protest građana nezadovoljnih rezultatima predsedničkih izbora održan je večeras u Boru. Učesnici su i ovog puta u protestnu šetnju krenuli sa platoa Doma kulture i prošli glavnim gradskim ulicama, uz zvuke pištaljki i uzvikujući parole. U koloni su uglavnom bili mladi, a sve je proteklo mirno, bez incidenata i stranačkih obeležja. 

Učesnici protesta, koji se održavaju u nekoliko gradova Srbije, definisali su i zahteve. Oni traže smenu članova Republičke izborne komisije, zbog, kako navode, nepoštovanja odluka Ustavnog suda, smenu članova saveta REM-a, zbog nereagovanja na više stotina prekršaja i prijava, razrešenje predsednice Skupštine Srbije zbog blokade rada Narodne skupštine kao i smenu rukovodstva RTS-a nezadovoljni načinom izveštavanja.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE