U Boru obeležene 103 godine od završetka Prvog svetskog rata
BOR – Polaganjem cveća na spomen obeležje palim borcima u ratovima od 1912. do 1918. godine u Boru je obeležen Dan primirja u prvom svetskom ratu. Vence su položili predstavnici Grada Bora, boračkih organizacija, Vojske Srbije i Socijalističke partije Srbije.
Pre 103 godine, 11. novembra 1918. u železničkom vagonu u mestu Kompijenj u Francuskoj sile Antante i Nemačka su potpisale primirje, čime je praktično završen Prvi svetski rat.
Srpska vojska dala je, zahvaljujući proboju Solunskog fronta, istorijski doprinos bržem završetku rata, kapitulaciji Bugarske, zatim i Austro ugarske na kraju i Nemačke.
Od 2012. godine 11. novembar se obeležava kao državni praznik u Srbiji u spomen na više od milion i 300 hiljada srpskih žrtava koliko ih je stradalo u Prvom svetskom ratu.
