U Boru prekinute dve utakmice fudbalske Zone istok

BOR – Košarkašice Rudara 1903 poražene su u šestom kolu Druge lige Srbije od ekipe Student 70:62. Borska ekipa je dobro počela utakmicu protiv ekipe koja je prošle godine igrala u Prvoj ligi i poluvreme završila sa dva poena prednosti 35:32. Do poslednje četvrtine vodila se izjednačena borba, ali je Student poslednju četvrtinu dobio 20:11 i stigao do pobede. Posle ovog kola Rudar deli drugo, treće, četvrto i peto mesto sa Studentom, Mileševkom i Radničkim sa po deset bodova, dok je Toplčanka, koja je naredni protivnik Rudara, prva sa 12.

U šestom kolu Prve regionalne lige, košarkaši Bora pobedili su u Nišu ekipu Junior ubedljivo 85:48. Bor i Niš posle ovog kola dela prvo i drugo mesto sa po pet pobeda i jednim porazom i 11 osvojenih bodova. Slede Marinos i Jablanica sa 10 i ove četiri ekipe su najveći kandidati za ulazak u plej of fazu takmičenja.

Rukometaši Bora poraženi su u osmom kolu regionalne lige na gostovanju u Petrovcu na Mlavi od Sloge 38:33. posle ovog kola Bor deli treće i četvrto mesto sa Zaječarom sa 12 osvojenih bodova, tri manje od prvoplasirane Sloge.

U pretposlednjem kolu Zone istok u Boru su prekinute dve utakmice. Meč između Bora i BSK-a iz Bogovine je prekinut posle 15-tak minuta pri vođstvu Bora 3:0, jer gosti nisu imali dovoljan broj igrača. Utakmica između Zlota i Jedinstva iz Pirota je prekinuta desetak minuta pre kraja zbog manjeg incidenta i registrovana je rezultatom 3:2 za goste koji je važio u tom trenutku. Slatina je na svom terenu bila bolja od Lužnice 3:1. Kolo pre kraja jesenjeg dela takmičenja Bor je na drugom mestu sa 34 bodova, tri manje od prvoplasiranog Đerdapa, a Slatina i Zlot dele osmo i deveto mesto sa po 19 bodova.

U Borskoj okružnoj ligi Nemetali su pobedili Brestovac 2:1, Krivelj je poražen od Male Vrbice 2:0, a Šarbanovac je pobedio Polet 5:1. Dva kola pre kraja jesenjeg dela Šarbanovac je najbolje plasirana ekipa sa teritorije Bora, na trećem mestu sa 29 bodova. Nemetali su na deobi osmog i devetog mesta sa Urovicom sa 16 bodova, dok Brestovac i Krivelj dele 10. i 11. mesto sa po 14 bodova.

Takmičari Karate kluba Bor osvojili su 6 zlatnih, 4 srebrne i 7 bronzanih medalja na Kupu uže Srbije za poletarce pionire i nade, koji je održan u Čačku. Zlatne medalje osvojili su Uroš Radivojević, Andrija Stanković, Marta Miletić, Veljko Živanović, Filip Bejić i ekipni ponirski kata tim.

Na državnom prvenstvu u šahu za osobe sa invaliditetom, dvočlana borska ekipa Kluba za sport i rekreaciju invalida osvojila je drugo mesto u ekipnom plasmanu, a Sreten Stojanović je zauzeo treće mesto pojedinačno.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.