U osnovnim I srednjim školama od danas neposredna nastava

0
21022022_nastava

BOR-U svim osnovnim i srednjim školama u Srbiji, posle raspusta prošle nedelje, nastava se ponovo organizuje neposredno, odlučio je Tim za praćenje i primenu preventivnih mera u radu škola. Sve osnovne škole na području grada Bora spremno su dočekale nastavak školske godine.

Zbog produžetka raspusta, usled nepovoljne epidemiološke situacije, škole su u obavezi da nadoknade pet radnih dana, tri produžetkom školske godine.

“Za nadoknađivanje dva dana postoje dve mogućnosti. Jedna je da to budu radne subote, a druga je da se časovi nadoknade kroz redovnu nastavu. O tome će odlučiti aktiv direktora Grada Bora”, rekao je Radiša Petković, koordinator rada osnovnih škola u Boru.

Do kraja školske godini učenici će, u vreme Uskršnjih i Prvomajskih praznika imati još jedan raspust koji će trajati devet dana.

Epidemiološka situacija je na zavidnom nivou”, ističe Petković, „što znači da je produžetak neradnih dana dobro došao za učenike i nastavnike. Očekivanja su da se broj zaraženih neće  povećavati I da će se, uz primenu propisanih mera, školska godina uspešno privesti kraju“.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE