U planu proširenje smeštajnih kapaciteta
ZAJEČAR – U prvom upisnom roku u Domu učenika srednjih škola u Zaječaru, primljeno je 258 učenika. Ostalo je još 12 slobodnih mesta, ali u Domu kažu, da su ta mesta uglavnom rezervisana za decu iz osetljivih kategorija.
Ove godine zabeleženo je veoma veliko interesovanje za smeštaj u Domu, što pokazuje i podatak da je čak 50 učenika koji su konkurisali, ostalo ispod crte. Zbog toga se planira proširenje smeštajnih kapaciteta.
Plan je da se rekonstrukcijom poveća ukupan broj učenika u Domu, i da se, u isto vreme, smanji broj učenika po sobama, imajući u vidu da Dom u ovom trenutku može da ponudi uglavnom smeštaj u četvorokrevetnim sobama. Drugi upisni rok za buduće srednjoškolce traje od 24. do 27. avgusta.
