ceee4096d5685eeea05189db7dc04044

MAJDANPEK – Pod sloganom „Depresija – hajde da razgovaramo“ sutra će i u Srbiji biti obeležen Svetski dan zdravlja. Procena je da od ove bolesti u našoj zemlji  boluje oko 5 odsto stanovništva, a prema rečima doktora Miljojka Nešovića, neuropsihijatra i direktora Doma zdravlja „Doktor Veroljub Cakić“ Majdanpek, depresija je vodeći i najčešći uzrok zbog kojeg pacijenti dolaze i traže pomoć neuropsihijatara. Kao osnovne razloge doktor Nešović navodi nepovoljno ekonomsko okruženje, nedostatak posla i materijalne sigurnosti, što se reflektuje na porodične probleme, a sve zajedno doprinosi nastanku  i  razvoju  ove bolesti, koju pre svega karakteriše gubitak energije, tuga, smanjenje koncentracije, poremećaj sna, nezainteresovanost za događaje iz neposrednog okruženja. Ukoliko ovakvi simptomi potraju duže od dve nedelje, to je siguran znak da se treba obratiti lekaru, dodaje doktor Nešović. Kako  depresija sve više pogađa i mladu populaciju, prevencija je veoma bitna, pa je stoga i osnovni  cilj ovogodišnjeg Svetskog dana zdravlja bolja informisanost o uzrocima i mogućim posledicama depresije.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE