U toku trodnevni seminar „Aktivno učenje“

0
50f8e9503c40607fa3af5ddb20c717b4

U Osnovnoj školi „3. oktobar“ u Boru u toku je trodnevni seminar „Aktvno učenje“. Ova svojevrsna obuka namenjena je učiteljima i nastavnicima koji će primenjivati inovativne metode u nastavi i poboljšati kvalitet znanja učenika.  

BOR – Osnovna škola „3. oktobar“ u Boru jedna je od desetak u Srbiji u kojoj se organizuje seminar za nastavnike i učitelje „Aktivno učenje“. Cilj je da se promeni uloga nastavnika i učenika u nastavnom procesu i da se pomeri težište sa nastave na učenje.

„Taj projekat dugogodišnjim trajanjem doprinosi da učenici zavole nastavu, što nam je i osnovni cilj, a nastavnici budu saradnici koordinatori u tom nastavnom procesu. Nastavnici su bitni, ali je važno da promene način rad“, rekla je pedagoški savetnik iz Požarevca Radmila Krstevska.

Škola je počastvovana time što ju je Ministarstvo prosvete odabralo za realizaciju seminara u ovoj godini, dodala je direktor ove obrazovne ustanove Snežana Savićević.

„Reč je o inovativnim metodama koje će oplemeniti nastavu i učiniti znanja učenika trajnim i kvalitetnijim i što je najbitnije primenjivim u svakodnevnom životu“, rekla je direktor Snežana Savićević.

Seminar organizuje Obrazovni forum republike Srbije u saradnji sa austrijskom vladinom organizacijom Kultura Kontakt, a predavači su pedagozi iz Požarevca. Prvog dana prosvetni radnici su upoznati  sa ciljevima seminara, a u subotu će biti organizovana prezentacija oblika učenja, razjašnjenja i zajednička diskusija. Efekti projekta, čija realizacija traje već dve decenije, su već vidljivi. Učenici su zadovoljni kvalitetom nastave i njihovo znanje za naredne nivoe obrazovanja je znatno bolje.

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE