U foajeu zaječarskog teatra održana je konferencija za novinare na kojoj je najavljen početak rada stalnog bioskopa u Centru za kulturu u Kotlujevcu, u petak 7. aprila i otvaranje Stalne postavke umetničke galerije u Pozorišnom muzeju večeras u 19 sati.

ZAJEČAR – Zaječar je jedan od retkih gradova koji ima svoj Pozorišni muzej, a takođe je i jedan od retkih gradova koji poslednjih dvadesetak godina nije imao svoj bioskop. Direktor Ustanove Vladimir Đuričić ovom prilikom je podsetio da pokušaji otvaranja bioskopa traju nekoliko godina.

Više puta smo konkurisali kod države i kod raznih institucija kao i kod filmskog centra, ali broj korisnika kojima su davali novac za otvaranje novih bioskopa je bio mali i nismo uspeli da dobijemo potrebna sredstva. Sada smo, zahvaljujući nesebičnoj pomoći prijatelja, dobili mašinu sa kojom lepo može da se radi, a u budućnosti ćemo nabavljati još kvalitetniju i savremeniju opremu”, rekao je Đuričić i dodao da će

Zaječar svakog vikenda imati svoj bioskop.

Petkom, subotom i nedeljom u večernjem terminu od 18 i 20 sati biće prikazivani domaći i strani filmski hitovi, a subotom i nedeljom popodne po jedna predstava matine za decu. Prvi film u stalnom bioskopu u sali Centra za kulturu u Kotlujevcu, koja ima 206 mesta, biće domaći hit „Munje: Opet!“ u petak 7. aprila od 18 sati. Cena karte je 350 dinara. Ulaznice za ovaj, ali i sve ostale filmove mogu se rezervisati radnim danima od 8 do 15 sati na biletari Pozorišta ili na telefon 019 425 426. Prodaja karata je na dan projekcije u Centru za kulturu u Kotlujevcu, od 15 sati.

U susretu sa novinarima bilo je reči i o stalnoj postavci umetničke galerije u Pozorišnom muzeju, koja će biti otvorena u sredu, 5. aprila u 19 sati.

Prema rečima Marije Simonović, diplomiranog istoričara umetnosti, umetnička dela u okviru ove postavke svedoče o trajanju likovnog stvaralaštva koje se odvijalo najpre pod okriljem Likovne kolonije Gamzigrad, a potom u okviru Sabora likovnih umetnika u Zaječaru.

Izbor dela svedoči o međunarodnom karakteru Likovne

kolonije Gamzigrad, kao i o njenoj otvorenosti za različite forme umetničkog izražavanja, različite teme i različita estetska opredeljenja. U tom smislu, biće predstavljeni keramički radove umetnika koji su učestvovali na Koloniji devedesetih godina ili, na primer, tapiserija Dušanke Botunjac, ali i umetnička dela koja su nastala na prošlogodišnjem Saboru likovnih umetnika u Zaječaru“, rekla je Marija Simonović.

Ana Ignjatović upoznala je predstavnike medija sa planom događaja u pozorišnom muzeju.

Održavaćemo promocije knjiga, potom organizovati Sabor likovnih umetnika, izložbe slika, u planu su nam i projekcije filmova, izvođenja monodrama ili duodrama u okviru Smotre muzejskih teatara. Dakle, bogat kulturni sadržaj u Pozorišnom muzeju“, rekla je Ana Ignjatović.

Na konferenciji za novinare Vladimir Đuričić je takođe rekao da se zaječarskom teatru, kao saradnik, ponovo priključila Jelena Ciganović, diplomirani producent, i da je njenim dolaskom pozorište dobilo veliko pojačanje u organizacionom smislu.

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *