U zasluženu penziju otišlo 225 radnika
BORSKO JEZERO – Za radnike kompanije Srbija Ziđin Koper, koji su između dva Dana rudara otišli u penziju i ove godine u hotelu „Jezero“ na Borskom jezeru organizovan je tradicionalni ispraćaj. U proteklih godinu dana u zasluženu penziju otišlo je ukupno 225 radnika ove kompanije, najviše iz Rudnika bakra Bor – 95, iz Topionice i rafinacije bakra 59, zatim iz Rudnika bakra Majdanpek 53, iz Matičnog preduzeća 11 i jedan iz ogranka Elektro mašinskog održavanja. Uz redovnu otpremninu, oni su od kompanije dobili i nagradu od 20 hiljada dinara.
Većina sadašnjih penzionera je ceo radni vek provela u nekadašnjem RTB-u, sadašnjem Ziđin Koperu, pamte i lepe i teške trenutke, velike promene, uspone i padove kojih je bilo tokom godina. Tradicija ispraćaja penzionera stara je više decenija, a kineska kompanija je nastavila, čime ukazuje čast svim radnicima koji su svoj radni vek proveli doprinoseći rastu i razvoju rudarstva u Boru i Majdanpeku.
