Ubedljiva pobeda rukometašica Vojvodine u Boru

BOR – Rukometašice Bora poražene su na domaćem terenu u trećem kolu plej aut faze takmičenja Super lige Srbije od novosadske Vojvodine ubedljivo 33:22. Boranke su od početka meča imale problema i u napadu i odbrani, pa  je vojvodina u prvih desetak minuta stigla do ubedljive prednosti od čak 9:0. Rezultat je do poluvremena smanjen na osam golova prednosti za goste, 16:8. Nastavak susreta nije doneo preokret, tako da je Vojvodina bez većih problema utakmicu privela kraju sa 11 golova prednosti.

Posle tri odigrana kola Vojvodina je na prvom mestu plej aut tabele  sa 14 bodova, Voždovac je drugi sa 12 bodova, Bor ima osam bodova, a poslednji Junior – 2. Posle ovog poraza borska ekipa zadržala je teoretske šanse za opstanak u najjačem rangu takmičenju u Srbiji. Za to su neophodne sve tri pobede u preostala tri meča, na domaćem terenu protiv Voždovca sa više od četiri gola razlike, i Juniora, kao i pobeda na gostovanju u Novom Sadu protiv Vojvodine. Ukoliko Boranke ostvare ove rezultate i dalje će direktno zavisiti od rezultata ostalih utakmica, konkretno od duela Voždovca i Vojvodine u Beogradu.