Uređenje zelenila u februaru
Već nekoliko godina zima više podseća na jesen nego na doba godine kada su mrazevi i sneg. To, između ostalog znači da se zvanični kalendar uređenja zelenih površina nadležnih službi i preduzeća prilagođava situaciji na terenu. Iz tog razloga i u Boru je praktično već počelo prolećno uređenje grada.
BOR – Blaga zima omogućila je radnicima Službe „Zelenilo“ JKP „3.oktobar“ Bor da poslove prolećnog uređenja grada obavljaju već u februaru. Između ostalog, da sakupljaju preostalo lišće, orezuju šiblje i drvorede. Ukljanjaju se oštećena, kao i osušena, stara stabla, za koje je prethodno izdat inspekcijski nalog jer su potencijalna opasnost po bezbednost prolaznika. Ekipe su raspoređene po naseljima, a trenutno su angažovane u Metalurgu, Boru 2 i u „Šistekovoj ulici“.
Veliki komunalni problem, posebno tokom proleća koji je izražen u individulanim naseljima u Boru je gomilanje biljnih ostataka i drugog otpada pored kontejnera i na mestima koja nisu za to predviđena. Iz tog, razloga nadležni u „3. oktobru“, kao i svake godine apeluju na građane da im se obrate za odvoženje ovog otpada.
Zbog slabog odziva građana i ove sezone neće biti organizovanog prolećnog uređenja mesnih zajednica u Boru, već će taj posao obavljati borski komunalci, na osnovu situacije na terenu, ali i zahteva predstavnika saveta gradskih naselja.
