Uspeh borskih srednjoškolaca na takmičenju iz besedništva

0
26042026_besednistvo

Učenici Ekonomsko-trgovinske škole iz Bora ostvarili su zapažen uspeh na republičkom takmičenju iz retorike i besedništva u Užicu, osvojivši pojedinačne i ekipne nagrade u konkurenciji najboljih srednjoškolaca iz cele zemlje. Njihovi rezultati potvrđuju značaj negovanja govorničkih veština i kvalitetnog rada sa mentorima u obrazovnom sistemu.

BOR – Učenici Ekonomsko-trgovinske škole iz Bora ostvarili su odličan rezultat na 27. republičkom takmičenje iz osnova retorike i besedništva koje je održano u Užicu.

Na takmičenju su učestvovala 24 učenika četvrte godine iz 12 škola. Jelisaveta Karuntanović osvojila je treće mesto u kategoriji „Improvizovana beseda“ u kojoj je govorila na temu „Izgubljena umetnost dijaloga“, dok je Vuk Eskić zauzeo četvrto mesto u kategoriji „Zadata tema“ pod nazivom „Hrabrost nije glas“. U ekipnoj konkurenciji borska škola je osvojila drugo mesto.

Takmičenje je organizovalo Ministarstvo prosvete i Zajednica ekonomskih, pravno-birotehničkih, trgovinskih i ugostiteljsko-turističkih škola Republike Srbije. Mentor borskim učenicima bila je nastavnica srpskog jezika i književnosti Snežana Antonijević.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE