Usvojen Pravilnik o sufinansiranju mera energetske sanacije u Boru
BOR – Članovi Gradskog veća u Boru usvojili su na 116. sednici Pravilnik o sufinansiranju mera energetske sanacije stambenih zgrada, porodičnih kuća i stanova, dokument koji je neophodan da bi grad Bor mogao da konkuriše kod Ministarstva rudarstva i energetike za sredstva namenjena za povećanje energetske efikasnosti i dobije dodatne bodove u rangiranju.
Pravilnik obuhvata četiri mere koje je nadležno ministarstvo predvidelo: spoljnu izolaciju i zamenu stolarije, ugradnju solarnih panela, ugradnju novih sistema kotlova i postavljanje solarnih kolektora za snabdevanje toplom vodom.
Za ove programe u budžetu Grada Bora predviđeno je ukupno deset miliona dinara, a još toliko bi trebalo da bude obezbeđeno u republičkom budžetu, ako programi budu prihvaćeni. Kada za građane budu raspisani konkursi za 2022. godinu, polovina troškova biće pokrivena iz ovih sredstava, a drugu polovinu bi trebalo da obezbede sami građani.
Usvajanje pravilnika je u nadležnosti Gradskog veća, tako da se o njemu neće raspravljati na Skupštini grada Bora.
