Vertep i veroučitelji
BOR – Za Badnje veče u borskom pravoslavnom hramu „Sveti Đorđe“ učenici borskih osnovnih škola priredili su vertep – dečju predstavu posvećenu najradosnijem hrišćanskom prazniku Božiću. Reč je o prvom vertepu koji su zajedno sa svojim veroučiteljima priredili učenici veronauke i na taj način se priključili obeležavanju Božićnih praznika.
„Ovo je prva predstava koja je organizovana u borskoj pravoslavnoj crkvi „Sveti Đorđe“. Inače naši učenici vole veronauku i dosta znaju o običajima. Mnogi od njih odlaze u crkvu , ali ima i dece koja nemaju podršku svojih roditelja. Raduje nas da sve više dece ide na časove veronauke i da veliki broj njih ide u crkvu“, kaže Lela Skrobonja, veroučitelj.
[iframe frameborder=“0″ width=“480″ height=“270″ src=“//www.dailymotion.com/embed/video/x2e745v“ allowfullscreen ]
