Vodosnabdevanje u Boru stabilizovano
BOR – Vodosnabdevanje u Boru je stabilizovano. Nakon jučerašnjih problema do kojih je došlo zbog prekida u napajanju električnom energijom pumpne stanice u Bogovini, sinoć oko 21 sat puštena je električna energija i pokrenuto je snabdevanja iz Bogovine, tako da svi delovi grada i seoske mesne zajednice imaju vodu, kažu u Javnom komunalnom preduzeću „Vodovod“ Bor.
Problem u snabdevanju električnom energijom nastao je nakon nevremena i udara groma u dalekovod, zbog čega je nastao i kvar u trafo stanici. Snabdevanje vodom iz Bogovine bilo je od subote u prekidu, pa u nedelju veći deo dana nije bilo vode na Borskom jezeru, Savači, višim delovima Slatine, Brestovcu i Metovnici, a u večernjim satima došlo je i do rastrikcija u gradu, tako da od 18 do 22 sata vode nije bilo u četvrtoj i petoj mesnoj zajednici, naselju GHI, Starom i Novom selištu.
