Završen MORIEK 2015.
BOR – Društvo mladih istraživača Srbij i mladi istraživači iz Bor i ove godine organizovali su Brestovačkoj Banji Međunarodni omladinski radno istraživački kamp – MORIEK. Od desetog avgusta, kada je zvanično počeo, učesnici iz šest zemalja kao glavni zadatak imali su očuvanje prirodnih lepota okoline Bora.
Gosti su imali priliku da upoznaju Bor i okolinu, a svojim radom pomogli su u očuvanju prirode, najviše okoline Brestovačke banje, gde je kamp i bio stracioniran.
U društvu Mladih istraživača Srbije i Mladih istraživača Bor, koji su bili glavni organizatori ovogodišnjeg MORIEK-a, kažu da će se tradicija održavanja radno istraživačkog omladinskog kampa u Boru nastaviti i narednih godina
Završen MORIEK 2015., 22. avgust 2015. (RTV Bor) by rtvbor
